şişelerin dezenfeksiyonunu nasıl sağlıyorsunuz (örn: Klor ? )

29 Kasım 2017

Merhaba Celil,

Depozitolu şişeler tekrar kullanıma dahil edilen şişelerdir. Tekrar kullanıma alınacak cam şişeler ön kontrollerden geçirilerek doluma elverişli olmayan, fazla aşınmış ve aşırı kirli şişeler üretime girmeden ayrılır. Cam şişeler, yıkama makinalarında temizlenip dezenfekte edilir. Her bir şişe ön yıkama, temizlik, ısıl işlem ile mikro organizmalardan arındırılması ve durulama aşamalarından geçerek temizlenir. Bir şişenin yıkanması yaklaşık 18 dakikadır. Yıkama sonrasında tüm şişeler tek tek elektronik makinalardan geçirilerek, dolum öncesi son kontrolleri yapılır. Tüm bu işlemlerden geçen şişelere dolum yapılır.

Coca-Cola ile ilgili tüm sorularınıza yanıt bulabileceğiniz Merak Ettim sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

 

“Merak Ettim” dediğin konuya verdiğimiz cevap aklındaki soru işaretlerini giderdi mi?
Sen de “Merak Ettim” dediğin soruyu sor
Soru gönder
Kurumsal
4289 Soru
Coca-Cola Şirketi hakkında merak ettikleriniz. Fabrikalarımız, sertifikalarımız, faaliyet gösterdiğimiz ülkeler, tarihçemiz ve daha fazlası.
Kampanyalar
81 Soru
Kampanyalarımız hakkında merak ettikleriniz. Kampanya koşulları, kampanya katılım tarihleri, hediyelerin temini ve aklınıza takılan diğer konular.
İçerik
7401 Soru
Ürünlerimizin içeriği hakkında merak ettikleriniz. Besin değerleri, ürün içerikleri, ürünler arası farkılılıklar, içerik raporları ve merak ettiğiniz diğer konular.
Sürdürülebilirlik
202 Soru
Sürdürülebilirlik projelerimiz hakkında merak ettikleriniz. Kız Kardeşim projesi ve kadın girişimcilere destek programlarımız, atıksız dünya hedefiyle sürdürdüğümüz projeler, su kaynaklarının korunması ve aklınıza gelen diğer tüm sürdürülebilirlik konuları.
Marka
11158 Soru
Coca-Cola Türkiye bünyesindeki markalarımız hakkında merak ettikleriniz. Markalarımızın pazarlama faaliyetleri, reklamlarımız, ürün özellikleri, sınırlı sayıda çıkarılan özel ürünler ve daha fazlası.