444 30 40

Coca-Cola İletişim Merkezi

MERAK ETTİM!

Coca-Cola ile ilgili “Merak Ettim” dediğiniz tüm sorular ve cevapları burada. Soru sormak için SOR’u, var olan sorulara bakmak için ARA’yı seçin.
SOR

Merhaba Devrim,

League of Legends 100RP hediye! Boş Yok!” kampanyamız 01.04.2020-30.09.2020 tarihleri arasında, Burger King restoranlarından sadece eve sipariş edilen “Pro Gamer” menülerinde gönderilecek olan League of Legends giydirmeli promosyonlu Coca-Cola Şekersiz PET 450 ml ürünlerinde ve Migros’larda ve Migros Sanal Marketlerde bulunan League of Legends giydirmeli promosyonlu Coca-Cola Şekersiz PET 450 ml ürünlerde geçerlidir. 

Promosyonlu ürünlerimizin siyah kapakları altından çıkan kod, http://www.dahadaha.com web sitesi veya DahaDaha mobil uygulamasına üye olunduktan sonra girilmelidir.

İlginiz için teşekkür ederiz.

 

Merhaba,

 

%100 halka açık bir şirket olan Coca-Cola Şirketi'ne ait finansal bilgilere www.coca-colacompany.com  internet adresinden, Türkiye'de markalarımızın üretim, dağıtım ve satış sorumluluğunu üstlenen şişeleyici ortağımız Coca-Cola İçecek Şirketi'ne ait finansal ve yatırımcı ilişkileri bilgilerine de www.cci.com.tr internet adresinden ulaşabilirsiniz.

Merhaba Eren,

 

Coca-Cola Şirketi %100 halka açık bir şirkettir. Coca-Cola Şirketi'ne ait finansal bilgilere www.coca-colacompany.com internet adresinden ulaşabilirsiniz.

Merhaba Ege,

 

Coca-Cola şirketi %100 halka açık bir şirkettir. Coca-Cola Şirketi'ne ait finansal bilgilere www.coca-colacompany.com internet adresinden ulaşabilirsiniz.

Merhaba Mücahid,

 

%100 halka açık bir şirket olan Coca-Cola Şirketi'ne ait finansal bilgilere www.coca-colacompany.com  internet adresinden, Türkiye'de markalarımızın üretim, dağıtım ve satış sorumluluğunu üstlenen şişeleyici ortağımız Coca-Cola İçecek Şirketi'ne ait finansal ve yatırımcı ilişkileri bilgilerine de www.cci.com.tr internet adresinden ulaşabilirsiniz.

Türkiye satış hacmi bakımından Coca-Cola sistemi içerisinde 9.sırada yer almaktadır.

 

Merhaba Oğuzhan,

 

Coca-Cola Dükkanı açma hakkı şuanda Türkiye’de anlaşmalı olduğumuz tek bir firmaya aittir. Ancak Coca-Cola Dükkanı adı altında olmadan firmamız tarafından onaylanacak farklı bir perakende noktasında çeşitli lisanslı ürünlerimiz dönemsel olarak satılabilir. Bunun için Coca-Cola markamızın lisans hakkına sahip olunması gereklidir. Lisans hakkı almak için başvuran firma Atlanta’daki ekibimiz tarafından çeşitli kriterlere göre değerlendirilecektir. Uygun bulunup karşılıklı anlaşıldığı noktada firma belirlenen Coca-Cola lisanslı ürünlerimizi üretebilecek veya satabilecektir. Bu sürece dahil olmak isterseniz detaylı bilgi için 444 3040 numaralı Coca-Cola İletişim Merkezi numaramızdan bize ulaşabilirsiniz.

Merhaba Emre,

 

Serbest piyasa şartları dahilinde, ürünlerin nihai tüketici satış fiyatını satış noktalarımız (bakkal, market, grossmarket vb) belirlemektedir. Coca-Cola şirketi olarak ürün maliyetlerimizi belirleyen ise ürün hammadde, paket boyutu, ambalaj gibi pekçok etken vardır. Maliyetleri belirleyen unsurlar da piyasa şartlarına göre zaman içinde değişiklik göstermektedir. Coca-Cola şirketi olarak amacımız tüketicilerimize tercih ettiği ürünü satış noktalarında en iyi fiyatla sunumunu sağlayabilmektir.

Merhaba Ogün,

 

Coca-Cola Şirketi 200’den fazla ülkede faaliyet gösteren global bir şirkettir. Uluslararası ticari yaptırımlar nedeni ile Küba ve Kuzey Kore’de ürünlerimiz satılmamaktadır.

Merhaba Cem,

 

Tabi ki mümkün. Sizi fabrikamızda misafir etmekten memnuniyet duyarız. Rezervasyon yaptırmak isterseniz, http://coca-colafabrikasi.com web adresinde bulunan formu doldurabilir ya da 444 3040 numaralı Coca-Cola İletişim Merkezi’mizi arayabilirsiniz.

Merhaba Elif,

 

Hayır. Eczacı Dr. John Pemberton, Coca-Cola'yı 1886 yılında ferahlatıcı bir içecek olarak üretmiştir.

Merhaba Kazım,

 

200'den fazla ülkede faaliyet gösteren ve içecek sektörünün lideri bir şirket olarak, çalışanlarımızdan, paydaşlarımızdan ve tüketicilerimizden gelen istekleri göz önünde bulunduruyoruz. Toplumların sosyal ve ekonomik kalkınmalarına destek olmak, aynı zamanda toplum refahına katkıda bulunmak ve sağlıklı bir toplum için taahhütlerimizi ortaya koyarak bunları yerine getirmek için çaba sarf etmekteyiz.

Kamuoyunun gündeminde zaman zaman şirketimiz ve markaları hakkında asılsız iddialar ve haberlerle karşılaşıyoruz. Bunlar sadece bizim değil, birçok global veya büyük ölçekteki yerel firmanın karşılaşabileceği durumlardır. Coca-Cola Şirketi olarak söz konusu iddialarla ilgili farklı platformlarda kamuoyunu doğru bilgilendirmek için çalışıyoruz. Bize ulaştığınız “Merak Ettim” platformu da bu amaçla hizmete açılmış ve sorularınızı şeffaflıkla yanıtlamak üzere oluşturulmuş bir platformdur.

 

Merhaba Ahmet,

 

Coca-Cola kendine özgün tadı ile tüketime hazır bir gıda ürünüdür. Coca-Cola’ya süt eklendiğinde gözlenen çökelme beklenen bir sonuçtur. Sağlık açısından bir sorun teşkil etmemesine rağmen gıdaların görsel algısını da bozmamak adına başka bir gıda ürünü ile karıştırılması tavsiye edilmez. 

  • coco-cola'nın içerisinde cochineal böceğinin KANI olduğu söyleniyor, özel aroma vericiler dediğiniz şey böceğin kanıdır. Doğrumu?

Merhaba Ahmet,

 

Hayır. Coca-Cola'da böcek de böcek kanı da yoktur. Coca-Cola’ya kendine özgü rengini veren “renklendirici karamel”dir. 

Coca-Cola'da böcek olmadığını gösteren raporu aşağıda inceleyebilir aynı zamanda http://www.coca-colaturkiye.com/merak-ettikleriniz/dogru-bilinen-yanlislar/ linkinden de detaylı bilgiye ve ek raporlara ulaşabilirsiniz.

 

Merhaba Aytuğ,

 

‘’Merak Ettim’’ dediğiniz soruları Coca-Cola Meşrubat Pazarlama ve Danışmanlık ile Coca-Cola İçecek şirketlerinde bulunan Marka İletişimi, Kurumsal İletişim, Pazarlama, Kalite, Üretim, Bilimsel ve Kurumsal İlişkiler, Hukuk, İnsan Kaynakları ve Finans departmanlarımızda görev alan konusunda uzman çalışanlarımızla cevaplıyoruz.

Merhaba Arif,

 

Coca-Cola’nın ilk ünlü yüzü 1900 yılında, müzikhol sanatçısı Hilda Clark oldu ve poster, tepsi ve hatta kitap ayraçları da dahil olmak üzere birçok promosyon malzemesi üzerine fotoğrafları yer aldı. Kendisi 1932 yılında Amerika’nın Florida eyaletinde hayata gözlerini yumdu.

Merhaba Hakan,

 

1 kutu (330 ml.) Coca-Cola light yaklaşık 0.7 kaloridir. Kalori alımını azaltmak isteyen kişiler için iyi bir seçenek olarak kilo kontrolüne yardımcı olabilir.

Merhaba Olgaç,

 

Coca-Cola’da su, şeker veya fruktoz-glikoz şurubu, karbondioksit, renklendirici olarak karamel, asitliği düzenleyici olarak fosforik asit, doğal aroma vericiler ve kafein bulunur. Coca-Cola’nın gizli formülü veya özütü olarak bilinen ambalaj üzerinde de yazan doğal aroma vericilerdir.

Etiketlerimizde belirttiğimiz “Coca-Cola özütü”, Türk Gıda Kodeksi’nin ilgili yönetmelik ve tebliğlerinde yapılan değişikliklere bağlı olarak “doğal aroma vericiler” olarak belirtilmeye başlanmıştır.

 

Merhaba Emre,

 

Tabi ki var. Sizi fabrikalarımızın birinde misafir etmekten memnuniyet duyarız. Fabrikalarımızı ziyaret etmek amacı ile rezervasyon yaptırmak isterseniz, http://coca-colafabrikasi.com web adresinde bulunan formu doldurabilir ya da 444 3040 numaralı Coca-Cola İletişim Merkezi’mizi arayabilirsiniz.

Merhaba Songül,

 

Coca-Cola’nın formülü şirketimizin 125. yılı nedeni ile Sun Trust Bankası’ndan alınarak Atlanta’da bulunan Coca-Cola müzesine taşınmıştır. Dilerseniz http://www.worldofcoca-cola.com/tour-inside/#pop=vault adresinden formülün bulunduğu alanı online olarak ziyaret edebilirsiniz.

Merhaba Mert,

 

Coca-Cola, onu üreten eczacı Dr. John Pemberton’ın muhasebecisi Frank Robinson’ın isim önerisidir. Bu öneriyi 2 C harfinin yan yana ve reklam faaliyetlerinde estetik duracağını düşünerek yapmıştır. Robinson aynı zamanda bu yeni ürünün kendine özgü etkili ve çarpıcı bir stilinin de olmasını arzu etmişti. Böyle bir vizyonla ortaya çıkan Coca-Cola logosu tüm zamanların beğenisini toplayarak bugüne kadar değişmeden ulaştı.

Merhaba,

 

Renkli Coca-Cola kutuları, ilk olarak 2014 yılının sonunda Avusturalya’da “Yazını Renklendir”  adlı kampanya kapsamında hayata geçirilmiş olup Türkiye’de de, yine bu  kampanya kapsamında, “Aç Bi Coca-Cola İç. Yazını renklendir” sloganı ile Coca-Cola kutuları farklı yaz renkleri ile sevenlerimizin beğenisine sunulmuştur.

{{question.category}} Kapat
Soru Fotoğrafı

{{question.question}}

{{question.user}}
{{question.user}}
{{question.date | date}}

{{question.question}}

{{question.user}} {{question.user}}

Aradığınız kategoriye ait görsel bulunmuyor.

Daha fazla yükle

SIKÇA SORULAN SORULAR

GİZLİLİK POLİTİKASI

KULLANIM KOŞULLARI