Dişlerde çürümeye sebep, reflünün artmasına sebep hatta temizlikte kullanılması gerçeğine karşın kola için zararsız mı diyorsunuz ?

Burhan Zaladin

12 Ağustos 2019

Merhaba Burhan,

Coca-Cola’nın içerisinde ambalajların üzerinde de yazdığı gibi su, şeker veya fruktoz-glukoz şurubu, karbondioksit, renklendirici olarak karamel, asitliği düzenleyici olarak fosforik asit, doğal aroma vericiler ve kafein bulunur.

Kullandığımız bileşenlerin ve içeceklerimizin güvenli olması bizim için gerçekten önemli. Sadece kapsamlı testlerden geçirilmiş ve dünya çapında tanınmış yetkili kurumlarca güvenli kabul edilen bileşenler kullanıyoruz.Dengeli bir yaşam tarzının anahtarı çeşitli gıda ve içecekleri kararında tüketmektir. Buna Coca-Cola gibi meşrubatlar da dahil olabilir. Bütün gıda ve içecekler gibi meşrubatlar da aşırıya kaçılmadığı müddetçe dengeli bir yaşam tarzının parçası olarak tüketilebilir.

Meşrubatlar da dahil olmak üzere gazlı olan gıda veya içecekler, özellikle çok fazla tükettiğinizde, diş minesinin aşınmasına neden olabilir. İyi bir diş sağlığının anahtarı, iyi diş hijyeni uygulamak ve dişlerinizi düzenli olarak fırçalamaktır.

Coca-Cola tüketmek, reflü (gastroözofajiyal reflü) dahil olmak üzere herhangi bir mide ve bağırsak sistemi hastalığına sebep olmaz. Hastalığın sebebi ve seyri, kişiden kişiye değişiklik gösterebildiği gibi, kimi zamanda aynı kişide farklı dönemlerde değişkenlik gösterebilir. Ancak, zaten reflüsü olan insanlar için, doktorlar beslenmede reflüyü arttırabilecek (meşrubatlar, alkol, kahve, yağlı veya kızartılmış yiyecekler gibi) belirli yiyecek ve içeceklerden kaçınmayı içeren değişiklikler önermektedir.

Diş sağlığı hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz diş doktorlarına, reflü hastalığın sebebi ve seyri ile ilgili hekiminize danışmanızı tavsiye ederiz.

Coca-Cola bir temizlik ürünü değildir. Coca-Cola kendine özgün tadı ile tüketime hazır bir gıda ürünüdür. Konu hakkında detaylı bilgi edinmek için videomuzu izleyebilirsiniz.

Coca-Cola ile ilgili tüm sorularınıza yanıt bulabileceğiniz Merak Ettim sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

İlgili olduğu kategoriler

Katılımınız için teşekkür ederiz.

Cevaplanmış soru!

Bir hata oluştu! Lütfen daha sonra tekrar deneyin!

“Merak Ettim” dediğin konuya verdiğimiz cevap aklındaki soru işaretlerini giderdi mi?

HABERLER

 • BİLGİLENDİRME

  Kız Kardeşim Projesi Girişimci Kadınlara Desteğini İkiye Katladı

  DETAYLI BİLGİ

 • HABER

  What the Fanta Lezzet Yarışması Çekiliş Sonuçları

  DETAYLI BİLGİ

 • HABER

  Coca-Cola’dan yepyeni bir lezzet “COCA-COLA MARSHMELLO'S LIMITED EDITION”

  DETAYLI BİLGİ

;