Dişlerde çürümeye sebep, reflünün artmasına sebep hatta temizlikte kullanılması gerçeğine karşın kola için zararsız mı diyorsunuz ?

Burhan Zaladin

12 Ağustos 2019

Merhaba Burhan,

Coca-Cola’nın içerisinde ambalajların üzerinde de yazdığı gibi su, şeker veya fruktoz-glukoz şurubu, karbondioksit, renklendirici olarak karamel, asitliği düzenleyici olarak fosforik asit, doğal aroma vericiler ve kafein bulunur.

Kullandığımız bileşenlerin ve içeceklerimizin güvenli olması bizim için gerçekten önemli. Sadece kapsamlı testlerden geçirilmiş ve dünya çapında tanınmış yetkili kurumlarca güvenli kabul edilen bileşenler kullanıyoruz.Dengeli bir yaşam tarzının anahtarı çeşitli gıda ve içecekleri kararında tüketmektir. Buna Coca-Cola gibi meşrubatlar da dahil olabilir. Bütün gıda ve içecekler gibi meşrubatlar da aşırıya kaçılmadığı müddetçe dengeli bir yaşam tarzının parçası olarak tüketilebilir.

Meşrubatlar da dahil olmak üzere gazlı olan gıda veya içecekler, özellikle çok fazla tükettiğinizde, diş minesinin aşınmasına neden olabilir. İyi bir diş sağlığının anahtarı, iyi diş hijyeni uygulamak ve dişlerinizi düzenli olarak fırçalamaktır.

Coca-Cola tüketmek, reflü (gastroözofajiyal reflü) dahil olmak üzere herhangi bir mide ve bağırsak sistemi hastalığına sebep olmaz. Hastalığın sebebi ve seyri, kişiden kişiye değişiklik gösterebildiği gibi, kimi zamanda aynı kişide farklı dönemlerde değişkenlik gösterebilir. Ancak, zaten reflüsü olan insanlar için, doktorlar beslenmede reflüyü arttırabilecek (meşrubatlar, alkol, kahve, yağlı veya kızartılmış yiyecekler gibi) belirli yiyecek ve içeceklerden kaçınmayı içeren değişiklikler önermektedir.

Diş sağlığı hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz diş doktorlarına, reflü hastalığın sebebi ve seyri ile ilgili hekiminize danışmanızı tavsiye ederiz.

Coca-Cola bir temizlik ürünü değildir. Coca-Cola kendine özgün tadı ile tüketime hazır bir gıda ürünüdür. Konu hakkında detaylı bilgi edinmek için videomuzu izleyebilirsiniz.

Coca-Cola ile ilgili tüm sorularınıza yanıt bulabileceğiniz Merak Ettim sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

İlgili olduğu kategoriler

Katılımınız için teşekkür ederiz.

Cevaplanmış soru!

Bir hata oluştu! Lütfen daha sonra tekrar deneyin!

“Merak Ettim” dediğin konuya verdiğimiz cevap aklındaki soru işaretlerini giderdi mi?

HABERLER

 • BİLGİLENDİRME

  EVDEKİ SAAT VE SHAE GILL COKE STUDIO’NUN YENİ ŞARKISI “ONE LOVE” İÇİN BİR ARAYA GELDİ

  DETAYLI BİLGİ

 • HABER

  COCA-COLA VE RIOT GAMES İŞ BİRLİĞİNDEN DOĞAN YEPYENİ BİR ÜRÜN: “COCA-COLA ULTIMATE ZERO SUGAR”

  DETAYLI BİLGİ

 • HABER

  KIZ KARDEŞİM PROJESİ, BURS PROGRAMI, GÜÇLENME PROGRAMI VE YENİ İŞ BİRLİKLERİ İLE GENÇ KADINLARA DESTEĞİNİ SÜRDÜRÜYOR

  DETAYLI BİLGİ

;